Ekomuzeum to sieć atrakcji w terenie prezentujących „żywe” dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe – pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Ekomuzeum „Gościnna Kraina” zaprasza do gościnnego regionu, w którym można zwiedzić niezwykłe miejsca historyczne, drewniane kościółki ale przede wszystkim spotkać ciekawych i gościnnych ludzi i poznać ich pasje: niezwykłe kobiety, które potrafią zrobić coś z niczego w Brzeszczach, artystę z Porąbki, kolekcjonerów, dzięki którym działają izby regionalne i jedyne w Polsce Muzeum Świni, spróbować wyjątkowych przysmaków: tradycyjnego chleba, wyrobów mleczarskich, wędlin, miodów o różnych smakach czy produktów ekologicznych. Ale to też region bogaty w stawy i łowiska, gdzie można podziwiać piękno przyrody, zrelaksować się i zjeść złowioną przez siebie rybę. Na aktywnych czekają konie i liczne trasy piesze i rowerowe.

Wszystkie miejsca i ich gospodarze zapraszają. Zainteresowani proszeni są o wcześniejsze ustalenie terminu bezpośrednio z gospodarzami miejsc lub ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „Dorzecze  Soły i Wieprzówki” pełniącym funkcję Koordynatora Ekomuzeum.

Ekomuzeum „Gościnna Kraina” zaprasza na atrakcyjne wydarzenia i imprezy w ciągu całego roku.

Więcej informacji o Ekomuzeum „Gościnna Kraina” na stronie:

www.ekomuzeumgoscinnakraina.pl

Ekomuzeum „GOŚCINNA KRAINA" powstało w ramach projektu współpracy  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Dorzecze Soły i Wieprzówki", Stowarzyszenia Dolina Karpia i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Żabi Kraj" w ramach środka 4.2 „Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej" PO RYBY 2007-2013.